By | 19 kwietnia 2014

Pomimo, iż coraz więcej kobiet i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby spożywane potrawy były wartościowe, zdarza się, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe preparaty. Ponieważ branża preparatów ciągle jeszcze się rozwija, wielkość możliwości wyboru może przyprawić o ból głowy.
Warto zatem mieć świadomość, czym kierować się przy kupnie specyfiku, tak, by korespondował z naszymi potrzebami. Suplement nie może być zastępstwem dla zdrowej diety. Bywa jednak że pewnych składników mineralnych czy witamin nie jesteśmy w stanie dostarczyć wraz z pokarmem. Decydując się na zestaw witamin można poradzić się farmaceuty lub innej kompetentnej osoby. Dobrze mieć na uwadze swój wiek. Odmiennych elementów wymaga organizm nastoletniej dziewczyny, a totalnie innych – trzeba kobiecie dojrzałej.
Czytaj dalej o suplementach dla paznokci
Z pomocą właściwego leku suplementacyjnego można na przykład zlikwidowania różnorodnych niedoborów – w tym niedoboru żelaza, charakterystycznego dla ciężarnych czy w okresie laktacji pań. Natomiast jeśli naszym problemem jest częstym brakiem witalności lekarstwem może okazać się preparat mający w składzie wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki typ suplementu nabędziemy. Konieczne jest jego odpowiednie dawkowanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt intensywne.

Dodaj komentarz