By | 12 kwietnia 2018

Coraz to częściej mówi się aktualnie o konieczności realizowania fizjoterapii urologicznej u pań, które rodziły oraz tych, jakie mają problemy z nietrzymaniem moczu. Okazuje się bo, że dużo kobiet w różnym wieku ma kłopoty z mięśniami dna miednicy, które objawiają się w przeróżny sposób. Jest to spory kłopot, o którym niemniej jednak wiele pań boi bądź wstydzi się mówić.

mięśnie kegla mężczyzn

Coraz częściej jednak panie uczestniczą w zajęciach szkół rodzenia oraz mają do czynienia z nowoczesnym podejściem ginekologów położników, którzy informują je na ten temat i wskazują taką możliwość. Dzięki odpowiedniej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej i miłej atmosferze, względnie ekspresowo można odzyskać sprawność. Również kobiety, które rodziły poprzez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Które są wskazania do fizjoterapii urologicznej u pań?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia czy też biegunki,
•    nietrzymanie stolca oraz gazów,
•    kłopoty seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne czy też przygotowanie się do takich zabiegów.
Problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet i to one w większości wypadków pojawiają się w takich gabinetach. Niektórzy panowie też powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który wyznaczy profesjonalne ćwiczenia dna miednicy. W przypadku mężczyzn niesłychanie częstym objawem pojawiającego się kłopotu są problemy z erekcją i życiem erotycznym. Mężczyźni niezmiernie często błędnie interpretują takie objawy.
Na problemy z mięśniami dna miednicy są także narażeni sportowcy i osoby starsze. Nie jest to powód do wstydu. Najprawidłowiej udać się w takiej sytuacji do lekarza pierwszego kontaktu, jaki powinien wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
Jak wygląda taka fizjoterapia? W głównej mierze, są to różnorodnego typu ćwiczenia mięśni dna miednicy, jednak też ćwiczenia oddechowe. Niezwykle znaczącą kwestią jest nauka właściwej pozycji, chociażby przybieranej podczas załatwiania pragnień fizjologicznych. Takie spotkania to niemniej jednak też rozmowa oraz możliwość opowiedzenia o swoich objawach.
Większość osób, które miały szansę korzystać z takich treningów przyznaje, że dość ekspresowo wolno dzięki nim powrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają niemniej jednak kobiety po kilku porodach siłami natury. Niesłychanie często dochodzi u nich bowiem do przesunięcia się narządów, co powoduje znaczny dyskomfort i ból. Należyte ćwiczenia są w stanie uczynić, że organy stopniowo wracają na swoje miejsce.

Dodaj komentarz